U 11 korosztály: 2006 után született gyerekek

U 13 korosztály: 2005-ben, 2004-ben született gyerekek

U 15 korosztály: 2003-ben, 2002-ben született gyerekek

U 17 korosztály: 2001-ben, 2000-ben született gyerekek

U 20 korosztály: 1999-ben, 1997-ben született gyerekek

"Ha ki szeretnéd magad próbálni a futsalban, ha szeretnél többet tanulni a speciális teremlabdarúgásról, ha csiszolni szeretnéd a technikád, vagy csak egyszerűen érdeklődsz a labdarúgás e különleges élményeket nyújtó, látványos ágához, a futsalhoz, itt a helyed!"

Várjuk a jövőbeli futsal-játékosok jelentkezését, Anyukák Apukák kérdéseit!

Pálmay Tamás, futsal utánpótlás vezető
Tel: +36 20 280 3773
Email:

Felnőtt csapat: Hírek

MAGYAR KUPA GYŐZTES A HALADÁS FUTSAL CSAPATA

2018.03.06.

Swietelsky-Haladás VSE - MVFC Berettyóújfalu 3:2 (2:2)

Swietelsky-Haladás VSE - Rubeola FC Csömör 7:1 (2:0)

Hétvégén rendezték a futsal Magyar Kupa Final Four-ját Nyíregyházán. A Haladás egy olyan dolgot hajtott végre ezen a két napon, amire még nem volt példa Szombathelyen. A fiúk nagy csatában győzték első nap a kőkemény Berettyóújfalut, majd a döntőben magabiztos játékkal verték a Csömör gárdáját. Ezzel a Haladás csapata megszerezte a klub és Szombathely első, történelmi Magyar Kupa aranyérmét! Igazi csapatmunka volt, amihez mindenki kellett, a helyszínre ellátogatott szurkolóktól, a háttérben dolgozó szakmai stábon át, egészen a játékosokig, mindenki! Gratulálunk a KUPAGYŐZELEMHEZ!

MAGYAR KUPA FINAL FOUR

A futsal Final Four menetrendje:

Szombat, elődöntők:

Swietelsky-Haladás VSE– MVFC Berettyóújfalu 15.30

Debrecen–Csömör 18.00

Vasárnap, döntő:

19.30 (M4 Sport) – bronzmérkőzést nem rendeznek.

Előzmények és esélylatolgatás a Final Four előtt:

A futsal Magyar Kupa nyíregyházi négyes döntőjébe a két NB I-es élcsapat, a Haladás és a Berettyóújfalu mellett a Debrecen és a Csömör jutott be.

A Debrecen az utolsó előtti az élvonalbeli tabellán, a bent maradásért küzd, a Csömör pedig az NB II-ben vitézkedik. Nem túlzás tehát azt állítani, hogy a HVSE–Berettyó csata előrehozott kupadöntőnek felel meg.

A Berettyóújfalu remek szezont fut, az NB I. listavezetőjeként várja a kupahétvégét, a legutóbbi bajnokiján például a címvédő Győrt verte hazai pályán 6-3-ra. A Haladás negyedik a tabellán, hektikus heteket tudhat maga mögött, akadtak szép győzelmek, fájó pontvesztések. A bajnokságban a Berettyó vendégeként 2-1-re kikapott a Haladás, Szombathelyen viszont 4-2-re elverte riválisát.
A háromszoros (2008, 2009, 2014) magyar bajnok Berettyóújfalu 2009-ben és 2012-ben nyert Magyar Kupát, vagyis nem mostanában, így vélhetően motiváltan veti bele magát a csatába. Érdekesség, hogy a legutóbbi kupagyőzelemnél a Haladás mostani mestere, Turzó József volt a Berettyó edzője – igaz, az a csapat már kicserélődött. A Haladás kétszeres ezüst-érmes, 2013-ban és tavaly zárta másodikként a sorozatot.

Turzó József nyilatkozata a Magyar Kupa Final Fourja előtt:

„Tavaly egy végletekig kiélezett döntőben kaptunk ki 5-4-re a sokkal esélyesebb Győrtől, akkor büszke voltam a csapatra, az eredményre. Most azonban egy kicsit más a helyzet. Az elmúlt időszakban ugyanis alaposan megerősítettük a játékoskeretünket, a vezetőség áldozatvállalását pedig illene jó eredményekkel meghálálni. Vagyis ezúttal csak a kupagyőzelemmel lennék elégedett. Azonban már az elődöntőben megkaptuk a fő esélyes Berettyóújfalut. Nem volt szerencsénk a sorsolásnál, de vigasztalhat minket az a tudat, hogy ha sikerrel vesszük az elődöntőt, akkor nagy lépést teszünk a kupagyőzelem felé. Úgy vélem, van esélyünk a Berettyó ellen, az egymás ellen lejátszott két bajnoki is azt mutatja, hogy van keresnivalónk a nagy esélyes ellen. Felkészültünk, tudjuk, hogy mit kell játszanunk, milyen stílusban kell futsaloznunk. Az elmúlt hetek nem úgy sikerültek, ahogyan szerettük volna, sok bajnoki pontot elhullajtottunk, de itt a lehetőség a javításra. A fiúk átérzik az elődöntő jelentőségét, mindenkit motivál a kupagyőzelem, bizakodó vagyok. Gyurcsányi Zsolt és Hegyesi Zsolt kihagyja a kupahétvégét.”

Pénteki nap

A csapat pénteken délelőtt még edzett egyet Szombathelyen, aztán a Pásztor Csárdában elfogyasztott ebéd, 13 óra után útra kelt Nyíregyházára. A zöld-fehér delegáció egy 50 fős busszal vágott neki a körülbelül 500 km-es távolságnak. Az időjárás nem tette lehetővé a kellemes utazást, roppant hidegben, helyenként hófúvásban, Budapest után pedig sokszor behavazott utakon fogytak a km-ek. Több kisebb megállót beiktatva végül 20 óra után érkezett meg a csapat Nyíregyházára, az Európa Hotelbe. A vacsora után még belefért a programba a Berettyóújfalu játékát, taktikáját elemző videózás, valamint egy játékos csapatépítő foglalkozás.

Szombati nap

Márkus Gábor, technikai vezető beszélt a szombati nap programjáról:

"A szállásunk minden igényt kielégít, ráadásul csupán 100 méterre vagyunk a csarnoktól. Délelőtt pihenő, és egy újabb videózás szerepel a programban. Néhányan átmentünk, megnéztük a csarnokot, mindent rendben találtunk. A létesítmény szép, modern, a parketta tökéletes állapotban van. A játékosokon, az edzői stáb tagjaink kívül velünk van a klubvezetés egy, két tagja, és néhány főtámogató, főszponzor. A hírek szerint jönnek majd szurkolók Szombathelyről – mi tagadás, nagyon várjuk őket. Együtt talán könnyebb lesz kiharcolni a győzelmet. Véleményem szerint a társaság motivált, elszánt, mindenki azon van, hogy történelmi eredménnyel zárjuk a nyíregyházi kupahétvégét.

15:30 - Swietelsky-Haladás VSE– MVFC Berettyóújfalu

Nagy lendülettel, gólratörő futballal nyitottak a csapatok. És a Berettyó egy remek ellentámadás után gyorsan előnybe került. A Haladás pedig gyorsan válaszolt, szinte első helyzetét gólra váltotta. Dróth fordult le a védőjéről jobbról, keresztbe rúgta a labdát, a hosszú saroknál érkezett Vidák és közelről az üres kapuba passzolt (4. perc: 1-1). Agresszívan játszott a Berettyó, sok labdát adott el a Haladás, a szombathelyi kapu előretében zajlott a játék. Időt is kért a zöld-fehér kispad. Rendezte a védekezést a Haladás, és olykor, olykor futotta támadásokra is. A szívós, masszív Haladás pedig átvette a vezetést. Sásdi ívelte fel a labdát Dróthnak, aki középre fejelt az érkező Bencsiknek, ő pedig egy higgadt csellel átverte a kapust és a hálóba gurított (14. perc: 2-1). Időt kért a Berettyó, majd nagy rohamokba kezdtett. Keményen, olykor önfeláldozóan védekezett a Haladás, és közben próbált kontrázni, pontrúgásokat kiharcolni. Már úgy tűnt, hogy véget ér az első félidő, amikor 20 másodperccel a szünet előtt egy szögletvariációból egyenlített a Berettyó.

Fordulás után is támadásban maradt az MVFC. A Haladás védekezésre kényszerült. Aztán kiszabadult a szorításból – Tihanyi is kezdett bemelegedni az ellenfél kapujában. Keményedett a csata, fogytak a percek. Aztán mintha belassult volna a Berettyó, kezdte átvenni az irányítást a Haladás, egyre többet ért fel a kapu elé. És a 35. percben ismét megszerezte a vezetést Dróth szánta rá magát lövésre nagyon távoltól, a lábak között elsurranó löket pedig egy menteni igyekvő Berettyó-játékosról a saját kapujába pattant (3-2). Őrült rohanásba kezdett az MFVC, de állták a sarat a szombathelyiek, mindenhová odaértek, minden lövésbe belevetődtek. Az utolsó két percre vészkapust vetett be a Berettyó. Hiába, a roppant motivált, szervezett Haladás kicsikarta a győzelmet – és beverekedte magát a vasárnapi döntőbe!

Swietelsky-Haladás VSE– MVFC Berettyóújfalu 3:2 (2:2)

Gólszerzők: Vidák Balázs, Bencsik Roland, öngól

Turzó József értékelése meccs után:

"Megérdemeltük a továbbjutást, már csak azért is, mert óriási energiákat mozgósítottunk a mérkőzésen. Olyan erő szabadult fel a csapatból, ami mindig is benne volt a társaságban. Ami az elmúlt hetekben nem sikerült, azt most mind rendben volt. Szervezetten, csapatként játszottunk, a fiatalabb és a rutinosabb játékosok remekül kiegészítették egymást – és nagyot küzdött mindenki. A Berettyó rengeteg légióst, válogatottat vonultat fel, minőségben talán jobb nálunk, ennek megfelelően nem mindig mi irányítottuk a meccset. De ezúttal csapatként talán jobbak voltunk. Bejutottunk a döntőbe, de még nem nyertük meg. Érdekes helyzet állt elő, hiszen az elődöntőben egy erősebb ellenfelünk volt, a fináléban pedig – legalábbis papíron – egy verhetőbb rivális vár ránk. Higgadtnak kell maradnunk. Szerencsére van az öltözőben egy, két olyan játékosom, aki a földön tartja majd a társaságot, és én is ezen leszek. Mindenkiben tudatosítani kell, hogy még nem értük el a céljainkat!"

A győzelem utáni pillanatok

Vasárnapi nap

A csapatunknak aprólékosan megtervezett programja volt a döntő napra. Reggeli (8.00), edzés (9.30), videózás (11.00), szabadprogram (12.00), ebéd (13.00), csendespihenő (16.00-ig), uzsonna (16.00), kipakolás, séta a csarnokban (17.00) szerepel a „menetrendben”.

Horváth Péter, a csapat kapitányának, mérkőzés előtti esélylatolgatása:

"Nagyon sokat, nagyon keményen készültünk erre a kupahétvégére, nem titkoltan az aranyéremért jöttünk Nyíregyházára. Én már kétszer szereztem érmet a kupában, a jelenlegi keretből ezt Németh Péter is elmondhatja magáról – mi ketten természetesen extra motiváltsággal várjuk a finálét. De mindenki azon van, hogy megszerezzük a klub történelmi aranyérmét. Szombaton este megnéztük a Csömör-Debrecen elődöntőt, ma pedig a szakmai stáb már videós elemzést is tartott döntős ellenfelünkből. Előzetesen úgy éreztük, ha túljutunk a Berettyón már könnyebb dolgunk lesz, de látva a Csömör eddigi eredménysorát, a DEAC elleni roppant meggyőzőnek tűnő teljesítményét nem árt óvatosnak lennünk. Tudjuk, hogy mi vagyunk a finálé esélyesei, de nem becsüljük le a Rubeolát. Az elődöntő kemény volt, sokat kivett a csapatból, de orvos, masszőr is van velünk, így a frissítéssel sincsen gond. Van rajtunk tét, de bízom a csapatban, bizakodva várom az esti döntőt!"

Turzó József, mérkőzés előtti esélylatolgatása:

"Szombaton természetesen megnéztük a Csömör-Debrecen finálét, este pedig el is készítettük a videós elemző anyagot soros ellenfelünkről, amit ma megnéztünk a fiúkkal. És persze előzetesen is tájékozódtunk riválisunkról. Nehéz mérkőzésre számítok, ugyanis a Csömör olyan potenciállal rendelkezik, amely sok élvonalbeli csapatot megszégyenítene. Ellenfelünknek van három-négy rutinos, NB I-et megjárt játékosa, ők alkotják a gerincet, mellettük pedig minőségi, feltörekvő fiatalok várnak bevetésre. Tudni kell, hogy a Csömör kiváló utánpótlásbázissal rendelkezik, úgy tűnik, hogy most érnek be a fiatalok. A Csömör szervezetten védekezik, és a támadójátékát is tudatosan építi fel. Ráadásul masszív, motivált, harcos csapat. Azzal azonban nem értek egyet, hogy ellenfelünk tét nélkül, felszabadultan léphet pályára, hiszen NB II-es csapatként jutott be a kupadöntőbe, ami óriási eredmény, már nem veszíthet – és így tovább. Az ilyen kijelentések csak az ellenfél elaltatását célozzák, ugyanis ha már idáig eljutott a Rubeola, biztosan meg akarja nyerni a kupát, vagyis igenis a Csömörnek is van veszítenivalója. Igaz, mi vagyunk az esélyesebbek, rajtunk nagyobb a nyomás – de ezt tudjuk kezelni. Felkészültünk a meccsre, a Pálmay Tamás vezette klubvezetés tökéletes körülményeket teremtett számunkra, csak a munkára kell koncentrálnunk. És meg is akarjuk nyerni a kupát. Ha meg tudjuk ismételni a szombati teljesítményünket, akkor nem lehet baj. Biztosan nálunk lesz többet a labda, de nem lesz könnyű feltörni ellenfelünk védelmét. Pontos, szervezett játékot várok a fiúktól! Nagyon közel vagyunk a klub történelmi, első aranyérméhez – az utolsó lépést pedig nem hibázhatjuk el!"

19:30 - Swietelsky-Haladás VSE– Rubeola FC Csömör

A szombathelyi szurkolók is megérkeztek a találkozóra. Jó hangulatot teremtettek a fiúknak!

A papírformának megfelelően a Haladás rögtön magához ragadta a kezdeményezést, beszorította alacsonyabb osztályú ellenfelét. A nyomás a 8. percben érett góllá, Öreglaki váltotta higgadtan gólra Dróth átadását, a kapus lábai között gurított a hálóba. Santos pedig egy remekül kijátszott akció végén közelről helyezett a kapuba (11. perc: 2-0). Gyorsan eldőlni látszott a mérkőzés, ám magára talált a Csömör, több helyzettel is jelezte, hogy még nem adta fel a mérkőzést. Parázs csata kerekedett a mérkőzésből, felszívta magát a Rubeola, keményen küzdött. Olyannyira, hogy összeszedte az öt csapatfaultot, a hatodik után pedig kisbüntetőhöz jutott a Haladás. Ám az első félidő utolsó pillanatában Dróth lövését védte a kapus.

Fordulás után sem vettek vissza a tempóból a felek. A Haladás Hajmási révén gyorsan megrúgta a harmadik gólját – aki remekül érkezett egy átadásra a hosszú saroknál -, és volt esélye, hogy gyorsan eldöntse a meccset. Ám kimaradtak a szombathelyi lehetőségek. Amit büntetett a Rubeola, egy könnyelműen eladott labdából szépített (27. perc: 3-1). Sőt, nagyon belelkesedett, átlövéseket kellett védenie Sásdinak. De mielőtt igazából szorossá tette volna a meccset a Csömör Dróth lopott labdát középen, a jobb oldalon indította Santost, aki a kirontó kapus felett átemelt, a kapufát találta el, de a kipattanóra érkezett Hajmási, és közelről a kapuba fejelt. Sőt, Dróth pontot is tett a meccs végére, egyedül tört kapura, és parádés csel után lőtt bombagólt (35. perc: 5-1). A hajrában, az utolsó percekben már csak a különbség volt kérdéses. Szétesett, talán elfáradt a Csömör, örömjátékkal szórakoztatta szurkolóit a HVSE. Santos látványosan mellel, közelről szerezte második gólját. A meccs végére pedig Sipos tett pontot egy kontra zárásaként.

Swietelsky-Haladás VSE– Rubeola FC Csömör 7:1 (2:0)

Gólszerzők: Andersson Santos 2, Hajmási Milán 2, Dróth Zoltán, Öreglaki Norbert, Sipos Gergő

Turzó József értékelése:

"Nehezen találom a szavakat, boldog vagyok, és nagyon büszke a csapatomra. Mind a két nap csapatként küzdöttünk, mindkét meccsen nagy energiákat mozgósítottunk, és mind a két találkozó roppant nehéz volt. Olyan csapattá formálódtunk ezen a hétvégén, amely bármire képes lehet. Mind a vezetőség tagjai, mind a szakmai stáb, mind a játékosok sok munkát tettek ebbe a hétvégébe, örülök, hogy learathatjuk a munkánk gyümölcsét. Felemelő érzés kupát nyerni, bár én már egyszer átélhettem, mégis megható pillanatokat éltem át a lefújás pillanatában. Ezek a srácok aranyérmet nyertek a Haladásnak, Szombathelynek, történelmi tettet hajtottak végre!"

A meccs utáni ünneplés pillanatai:

Pár nyilatkozat, értékelés a mérkőzés végén.

Dróth Zoltán:

"Nagyon boldog vagyok! Nagy kihívás elé állított minket ez a kupahétvége, nem volt egyszerű a Berettyóújfalu elleni elődöntő sem. Nagyon kellet ez a siker a szombathelyieknek, hiszen még nem nyertek kupát, bajnokságot. Sokat dolgozik a klub, sokat áldoz a sikerért, egyre jobban fejlődik – megérdemli ezt az aranyérmet. Én az első félidő hajrájában kihagytam egy kisbüntetőt, így a gólomnál óriási érzelmek szabadultak fel bennem. Megérdemeltük a kupagyőzelmet!"

Hajmási Milán:

"Megnyertük Szombathely sporttörténelmének első kupagyőzelmét, ez az eredmény önmagáért beszél, büszke vagyok, hogy tagja lehetek ennek a csapatnak! Mindkét nap fegyelmezettek voltunk, és nagyon akartuk a sikert. Nem egyénieskedtünk, mindenki alárendelte magát a közös célnak, csapatként diadalmaskodtunk. Ennek megfelelően nem számít, hogy ki hány gólt rúgott, a lényeg az, hogy a nyakunkba került az aranyérem. Köszönöm mindenkinek, aki csak egy picit is hozzájárult ehhez a diadalhoz. Az ünneplést már az öltözőben megkezdtük, hosszú lesz az út hazáig – amit én egyáltalán nem bánok!"

Horváth Péter:

"Belülről úgy éreztem, hogy az ellenfél nagyon szívja magát, keményen játszott a Csömör. Akartunk, de talán kicsit görcsösen kezdtünk, nagyon kellett az első gól. A második találat pedig már megnyugtatott minket, átvettük az irányítást. A második félidőben jó teljesítménnyel rukkoltunk elő, mindenki tette a dolgát, csapatként dolgoztunk, biztosan nyertünk. Óriási dolog a kupagyőzelem, büszke vagyok a fiúkra. Most pedig ünnepelni fogunk egy kicsit. Már bevásároltunk, tele a busz, bizonyára hosszú lesz az út hazafelé – ami ilyenkor talán érthető. Az ünneplés spontán lesz, nem terveztünk semmit, de nem hiszem, hogy probléma lesz a hangulattal. Végezetül köszönöm a szurkolóknak, hogy ennyien támogattak minket, nem kevés km-t tettek meg azért, hogy segítsenek nekünk Nyíregyházán. Ez az aranyérem az övék is!"